BLOG

Banyo Yenilemenin 7 Püf Noktası

Banyo yenileme prosedürü fazlası vakit hem masraflı hem de uzun süren bir prosedür olabiliyor. Fakat ideal fiyata banyo güncellemek de mümkün! İşte sizin amacıyla derlediğimiz birkaç püf nokta!

Derin bir temizlik şart

Yapılan derin bir temizlik, evinize yeni bir manzara sağlamanın en kolay ve bedava yoludur. Yapmanız gereken ilk şey banyodaki tozlardan kurtulmanız! Klozetin üstü ve arkası banyolarda en sık ve çok tozlanan alanlardan. Bütün tozlardan kurtulduktan sonra sıra duş derzlerinizde! Derz onarımının nasıl kolayçe yapılabileceğine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bitmiş şampuan şişelerinden, eskimiş duş liflerinden kurtulmanın da tam vakti!

Aydınlatmaları değiştirin

Banyonuza yeni bir manzara kazandırmanın en ucuz yöntemlerinden biri de aydınlatmayı değiştirmekten geçiyor. Banyonuz gün ışığı alıyorsa şanslısınız! Fakat karanlık banyoya sahip olanlar da güzel bir aydınlatma ile istediği görüntüye kavuşabilir. Dilerseniz beyaz, isterseniz sarı bir ampul tercih edebilirsiniz. Tercih tamamiyle sizin zevkinize kalmış!

Küçük abartılardan zarar gelmez

Banyonuza ekleyeceğiniz süslü bir sabunluk ya da şık bir paspas banyonuza hem şık hem de yeni bir görüntü kazandırabilir. Yalnızca bir sabunluğun bile banyonuzun havasını değiştirme mümkünlülüğü var. Hem denemekten zarar gelmez, öyle değil mi?

Metalleri yenileme vakti

Yıllardır aynı banyoyu görmekten sıkıldınız ama büyük bir onarıme de bütçeniz el vermiyorsa, yapabileceğiniz şeylerden biri de metal aksesuarları değiştirmek olacaktır. Yeni ve sıra dışı bir musluk ile banyonuza taze bir manzara katabilirsiniz. Aynı şey kuşkusuz duş başlığınız, tuvalet kağıdı tutacağınız amacıyla de geçerli.

Duvarların rengini değiştirin

Büyük bir onarım prosedüründense, duvar rengi değiştirmek her vakit çok daha pratiktir. Banyonuzun bir duvarını koyu bir renge boyayarak, koyu renk banyo akımına siz de katılabilirsiniz. Ya da isterseniz pastel tonları tecrübe ederek banyonuza daha yumUşak bir manzara kazandırabilirsiniz. Tercih size kalmış!

Ve son olarak küçücük dokunuşlar

Bütün temizlik ve değişim faslından sonra sıra geldi küçücük dokunuşlara. Banyonuzu ideal fiyata yenilemenin yolu kuşkusuz dekoratif unsurlardan geçiyor. Banyo bitkileri ile banyonuzu renklendirebilirsiniz. Banyo bitkilerinin hangileri olduğunu öğrenmek amacıyla şu yazımızı da okuyabilirsiniz.

YumUşak bir halı, hasır sepetler, organik pamuklu havlular ya da güzel kokulu mumlar… Tercih tamamiyle sizin nasıl bir banyo istek ettiğinize bağlı.

Dileriz sizin amacıyla derlediğimiz bu 7 püf nokta ile görülmemiş bir banyoya kavuşursunuz!

POST A REPLY

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir